TSFP9 Contents of Volume 3
PLENARY SESSION
Alfredo Soldati
N. Hutchins
SESSION 7A - Wall Turbulence: Large Structures
Francisco Gomez , Hugh Blackburn, Murray Rudman, Ati Sharma, Beverley McKeon
Jinyul Hwang, Jin Lee, Hyung-Jin Sung, Tamer Zaki
Stanislav Gordeyev, Adam Smith, Theresa Saxton-Fox , Beverley McKeon
Akira Watanabe, Shan Feng, Takahiro Ito, Yoshiyuki Tsuji
Bing-Qing Deng, Chun-Xiao Xu, Wei-Xi Huang, Guixiang Cui
SESSION 7B - Numerical Methods II
Giacomo Castiglioni, Julian Domaradzki
Nicolas Kanaris, Xavier Albets-Chico, Stavros Kassinos
Werner Lazeroms, Geert Brethouwer, Stefan Wallin, Arne Johansson
Chi-Yao Chang, Suad Jakirlic, Benjamin Krumbein, Cameron Tropea
Bruno Chaouat
SESSION 7C - Multiphase Flows
Amjad Alshaarawi, Antonio Attili, Fabrizio Bisetti
Keigo Matsuda, Ryo Onishi, Keiko Takahashi
Ari Frankel, Hadi Pouransari, Filippo Coletti, Ali Mani
Daniel Schanz, Andreas Schröder, Sebastian Gesemann, Bernhard Wieneke
Rouholluh Shokri, Sina Ghaemi, David Nobes, Sean Sanders
SESSION 7D - Aerodynamics
Daniel Quinn, George Lauder, Alexander Smits
Serhiy Yarusevych, Marios Kotsonis
Abel-John Buchner, Julio Soria, Alexander Smits
Jing Li, Makoto Tsubokura, Masaya Tsunoda, Jun Ikeda
Kui He, Shuisheng He, Mehdi Seddighi
SESSION 8A - Turbulent Boundary Layers III
Ricardo Vinuesa, Philipp Schlatter, Hassan Nagib
Edouard Salze, Christophe Bailly, Olivier Marsden, Daniel Juvé
Yongmann Chung, Zhixin Wang, Tariq Talha
Marco Placidi, Bharathram Ganapathisubramani
Raoul Dekou, Jean-Marc Foucaut, Michel Stanislas
SESSION 8B - Jets
Hamed Sadeghi, Philippe Lavoie, Andrew Pollard
Lea Voivevnel, Luminita Danaila, Emilien Varea, Bruno Renou, Michel Cazalens
Nathan Lefeuvre, Lyazid Djenidi, Robert Antonia
Baafour Nyantekyi-Kwakye, Mohammad Rahman, Sarah Boila, Shawn Clark, Mark Tachie
Carlo Salvatore Greco, Gennaro Cardone, Julio Soria
SESSION 8C - Combustion III
Fernando Filho, Mouldi Chrigui, Amsini Sadiki
Dong-Hyuk Shin, Edward Richardson
Robert Knaus, Carlos Pantano
Antonio Attili, Fabrizio Bisetti
Jan Matheis, Hagen Müller, Michael Pfitzner, Stefan Hickel
SESSION 8D - Environmental Flows
Zhi Shen, Bobing Wang, Guixiang Cui, Zhaoshun Zhang
Juan-Pedro Mellado, Chiel van Heerwaarden, Jade-Rachele Garcia
Chao Yan, Guixiang Cui, Zhaoshun Zhang
Jasper Tomas, Mathieu Pourquie, Heerke Eisma, Harm Jonker
Mohammad Saeedi, Bing-Chen Wang
SESSION 9A - Drag Reduction III
Alexander Stroh, Yosuke Hasegawa, Jochen Kriegseis, Bettina Frohnapfel
Philipp Schlatter, Ramis Örlü, Cheng Chin, Nicholas Hutchins, Jason Monty
Kie Okabayashi, Yuki Yamada, Masahito Asai
Takanori Hanawa, Suguru Miyauchi, Shintaro Takeuchi, Takeo Kajishima
Chi-Wai Wong, Yu Zhou, Yinzhe Li, Yupeng Li
SESSION 9B - Turbulent Shear Flows
Vincent Mons, Pierre Sagaut, Claude Cambon
Rüdiger Röhrig, Suad Jakirlic, Cameron Tropea
Mohammad Kamruzzaman, Lyazid Djenidi, Robert Antonia
Michael Sherry, Robert Martinuzzi, David Wood
Romain Mathis, Ivan Marusic, Nicholas Hutchins, Jason Monty, Zambri Harun
SESSION 9C - Free Shear Flows II
Adriana Lopez-Zazueta, Jérôme Fontane, Laurent Joly
Zhenli Chen, Binqian Zhang, Stefan Hickel, Nikolaus Adams
Vladimir Dulin, Maxim Alekseenko, Artur Bilsky, Mikhail Tokarev, Dmitriy Markovich, Kemal Hanjalic
Giuseppe Correale, Marios Kotsonis
Jimmy Philip, Iván Bermejo-Moreno, Daniel Chung, Ivan Marusic
SESSION 9D - Flow Separation II
Wan Cheng, Dale Pullin, Ravi Samtaney
Francois Cadieux, Julian Domaradzki
Susheel Sekhar, Nagi Mansour
Sven Scharnowski, Istvan Bolgar, Christian Kähler
Shawn Clark, Baafour Nyantekyi-Kwakye, Mohammad Rahman, Sarah Boila, Mark Tachie
|